Jak si vybrat pohodlnou dámskou obuv? Na co si dát pozor?

Téměř každá žena, i když má v šatníku mnoho párů bot, si každý den vybere oblíbený a nejpohodlnější pár. Co to určuje? Jak nakupovat vědoměji, aby další pár bot neskončil ve spodní části šatníku?


Jak vybrat správnou velikost obuvi?


V současné době stále více nakupujeme v online obchodech. Je obtížné zvolit správnou velikost z dálky. To je obzvláště problematické při nákupu dámské obuvi, protože ne všichni výrobci určují délku stélky pro každou velikost. Je to jediný parametr, který bychom měli zkontrolovat? Ukázalo se, že ne. Hned za délkou stélky je nejdůležitější šířka chodidla a jeho tvar. Není to tak důležité, pokud si kupujeme šněrovací boty, protože pak máme možnost se přizpůsobit pomocí tkaniček. Problém se objevuje u otevřených bot, zejména u bot na vysokém podpatku. Pokud je délka boty správná a stále spadne z chodidla, znamená to, že model je pro naši nohu příliš široký. V případě majitelů úzkých chodidel přicházejí na pomoc modely s vestavěnými popruhy, které jsou navrženy tak, aby zabránily spadnutí obuvi. Horší situace je u majitelů širokých nohou, protože pak nejsme schopni dělat nic jiného, ​​než hledat širší modely. Příliš široká obuv může způsobit nepříjemný tlak a delší nošení – kuří oka. Naštěstí došlo k nárůstu popularity nožních skenerů, které jsou k dispozici v některých obchodech s obuví a galeriích, což vám umožňuje naskenovat tvar a poté vyhledat vybranou obuv v internetovém obchodě. Jedná se o skutečný průlom v online nakupování obuvi.


Co kromě velikosti určuje pohodlí?


To, zda se nám pár líbí nebo ne, určuje nejen správná velikost. Existuje mnoho faktorů, kterým bychom měli věnovat pozornost. Je to mnohem jednodušší při nákupu stacionárních zařízení, ale některé parametry lze zkontrolovat také online. Prvním bodem je materiál. Dámská obuv vyrobená z látky bude vzdušná a vhodná pro letní dny. Přírodní kůže je materiál, který bychom měli použít při výběru elegantní letní obuvi. Ve srovnání s umělými protějšky je „prodyšnější“ a navíc se přizpůsobuje tvaru nohy. Dalším problémem je podrážka. Příliš tuhá podrážka nedovolí chodidlu volně se ohýbat, což způsobí únavu při chůzi. Neměli bychom si vybírat boty s velmi tenkou podrážkou, protože pak bude chůze po štěrkových a kamenitých silnicích nepohodlná. Dámské boty na vysokém podpatku jsou také považovány za nepříliš pohodlné, ale jde o vkus a zvyk. Standardní výška podpatku považovaná za pohodlnou je až 8 cm.


Pohodlné boty jsou nutností pro každou ženu. Stojí za to znát několik tipů, abyste se při příštích nákupech neměli řídit pouze správnou velikostí.

Napsat komentář